OEGSTGEEST – Zondag 8 mei is het moederdag in Nederland en België. In een Belgische promotiecampagne worden zes redenen opgesomd om moeder toch vooral met bloemen te verwennen.

Moederdag

-Bloemen raken je mama in het hart en brengen je gevoelens van dankbaarheid, liefde en genegenheid oprecht over.
-Bloemen zijn er in veel soorten en kleuren. Je kan kiezen voor het boeket dat bij jouw mama past.
-Bloemen brengen leven, vreugde en sfeer in huis en dit voor meerdere dagen tot zelfs twee weken.
-Bloemen zijn gewoon om van te genieten. Je moet er niet mee aan de slag zoals met bijvoorbeeld een keukenattribuut
-Bloemen passen in ieders budget. Één roos, een bloeiend kamerplantje, een bescheiden of eerder uitbundig boeket.

De zesde reden is meer economisch ingegeven. De Belgische consument wordt aangespoord om vooral Vlaamse bloemen te kopen.

moederdag8meiEen marketinginstituut in Vlaanderen, zegt het zo:
Bloemen worden gemakkelijk geassocieerd met Nederland. Toch zijn er ook Vlaamse siertelers die zich specialiseren in de teelt van snijbloemen. Ongeveer 170 telers zorgen voor een aanbod van wel 50 verschillende bloemensoorten gespreid over het jaar. De bekendste zijn rozen en gerbera’s maar er zijn net zo goed Vlaamse tulpen, zonnebloemen, lelies, irissen enz.